Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Przeprowadzki kraków

Przeprowadzka nie dla wszystkich oznacza radość ze zmiany otoczenia, czy wprowadzenia się do nowego, lepszego miejsca. Część osób kojarzy ją przede wszystkim ze stresem, jaki jej towarzyszy oraz długimi przygotowaniami, które spędzają sen z powiek. Warto jednak mieć świadomość, że dobry plan działania pozwoli nie tylko na sprawne spakowanie się, ale także uniknięcie wielu niepotrzebnych stresujących sytuacji. Wystarczy podejść do przeprowadzki od nieco innej strony, aby była ona przyjemnym wyzwaniem. Sprawdź, jak właściwie przygotować się do tego momentu i na co zwrócić szczególną uwagę.

Przeprowadzki Kraków przygotowania

Pierwszym i najważniejszym krokiem przeprowadzki jest jej dokładne zaplanowanie. Należy w tym celu ustalić mniej więcej czas potrzebny na przewiezienie wszystkich rzeczy na nowe miejsce. Idealnym rozwiązaniem byłaby przeprowadzka zamknięta w 1 dzień, jednak przy dużej ilości rzeczy często może się to okazać bardzo trudne do wykonania, w szczególności, kiedy nie dysponuje się np. dodatkową pomocą lub urlopem w pracy.

Planowanie przeprowadzki warto rozpocząć więc już minimum miesiąc wcześniej. Należy pamiętać przy tym o poinformowaniu wszelkich niezbędnych instytucji urzędowych oraz firm o planowanej zmianie zamieszkania. Minimum miesiąc wcześniej należy złożyć również wypowiedzenie usług telekomunikacyjnych oraz telewizyjnych, lub jeżeli jest taka możliwość wykonać na nie cesje obejmującą instalację pod nowym adresem zamieszczania.

Decydując się na przeprowadzkę w Krakowie, czy każdym innym mieście w kraju – koniecznie trzeba poinformować o zaistniałej sytuacji następujące podmioty:

  • Urząd Skarbowy,
  • bank, w którym posiada się ROR,
  • firmy dostarczające media,
  • firmę ubezpieczeniową.

Przeprowadzki Kraków koordynacja

Planując przeprowadzkę koniecznie należy wyznaczyć jej konkretny dzień. Pozwoli to z miesięcznym wyprzedzeniem na zaplanowanie sobie dnia wolnego, co znacznie ułatwi wykonanie przeprowadzi. Kraków daje wiele możliwości, z których można skorzystać, aby ułatwić sobie przewóz również wielkogabarytowych mebli. Jednak firmy są dosyć mocno oblegane. Wcześniejsze zapanowanie terminu pomoże Ci także w tym przypadku. Nie zostawiają tego na ostatnią chwilę, będziesz miał pewność, że znajdziesz firmę, która podejmie się zlecenia.

Przeprowadzki Kraków kartony

Przeprowadzka to idealny moment na uprzątnięcie mieszkania. Podczas pakowania można przeglądnąć wszystkie zgromadzone do tej pory rzeczy i zdecydować czy, aby na pewno są one w dalszym ciągu przydatne. Jeżeli nie - zawsze można je spieniężyć, oddać potrzebującym lub wyrzucić, jeżeli ich stan jest bardzo zły.

Przygotowując się do pakowania poszczególnych rzeczy, warto wyposażyć się w kartony – najlepiej w różnych rozmiarach. Pomocne będą również wytrzymałe folie, które posłużą do zaklejenia kartonów i ochrony przed ich ewentualnym otwarciem. Decydując się na pomoc firmy zajmującej się przeprowadzkami, warto sprawdzić, czy w swojej ofercie mają kartony, które udostępniane są klientom w ramach usługi.

Część firm pomaga również w pakowaniu rzeczy klientów. W tym przypadku pomocne będzie dokładne opisanie poszczególnych kartonów flamastrem, co ułatwi pakowanie ich na samochód, ale także późniejsze rozpakowywanie w nowym domu lub mieszkaniu. Podpisanie kartonów pozwoli także na uniknięcie sytuacji, w której cenne i kruche przedmioty mogłyby ulec zniszczeniu.

Przeprowadzki Kraków – pakowanie

Wszystkie rzeczy, które przeszły wstępną segregację i które uważasz za niezbędne do zabrania ze sobą muszą zostać poprawnie spakowane. Najłatwiej wykorzystać wspomniane już kartony lub wytrzymałe worki foliowe o pojemności 120 litrów. Szacuje się, że na spakowanie dwupokojowego mieszkania potrzeba nawet do 27 kartonów o średniej wielkości oraz około 20 małych worków.

Pakując drogocenne przedmioty – szkło czy porcelanę – dodatkowo należy zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. W tym celu można wykorzystać folię bąbelkową lub specjalne, pompowane worki z powietrzem. Można zastosować także stare metody zawijania każdego elementu w warstwę papieru.

Przy wkładaniu rzeczy w kartony i worki warto pamiętać, że muszą one zostać zniesione do samochodu, a następnie wyniesione. W celu ułatwieniu sobie tego zadania, waga poszczególnych pakunków nie powinna być wyższa 25 kilogramów.

Przy pakowaniu się, warto przestrzegać także prostej reguły, jaką jest niemieszanie ze sobą rzeczy z różnych pomieszczeń. Pozwoli to na zdecydowanie łatwiejsze wypakowanie się. Unikniesz w tym przypadku sytuacji, w której rzeczy z salonu, zostaną pomieszane np. z rzeczami z sypialni, a  w nowym miejscu już na samym początku zapanuje chaos.

Kiedy rozpocząć pakowanie? Najlepiej zabrać się za nie minimum dwa tygodnie przed planowaną wyprowadzką. Należy zacząć od rzeczy najmniej potrzebnych, kończąc na tych, których będziesz używać do ostatniego dnia pobytu na starym lokum.

Dzień przeprowadzki Kraków

Jeden dzień przed planowaną wyprowadzką, wszystkie pozostałe rzeczy, które masz ze sobą powinny zostać spakowane do wolnych kartonów. Jeżeli do tej pory wynajmowałeś mieszkanie - warto odświeżyć je nieco i posprzątać. Będzie to bardzo dobrze o Tobie świadczyć. Przygotuj wszystkie komplety kluczy, które zwrócisz właścicielowi.

Skorzystaj z pomoc podczas przeprowadzki - Kraków

Osoby, które nie mają własnego samochodu bardzo często zastanawiają się, jak przewieźć rzeczy do nowej lokalizacji podczas przeprowadzki. Kraków oferuje możliwość skorzystania z oferty wielu firm transportowych, jak również taxi bagażowych. W ten sposób można szybko i ławo spakować cały niezbędny dobytek w bezpieczny sposób i przewieść go do nowej lokalizacji.

Wybierając firmę, która będzie pomagać w przewiezieniu rzeczy warto jest zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje. Większy samochód będzie idealny do transportu wszystkich niezbędnych sprzętów RTV i AGD oraz mebli – wówczas wystarczy zaledwie jeden kurs.