Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

lamusownia kraków

Planujesz remont w swoim domu lub mieszkaniu? Pomyślałeś o wszystkim - wybrałeś styl, w jakim będzie urządzone wnętrze, zamówiłeś już nowe meble i ekipę remontową. Ale czy to na pewno wszystko, co powinieneś uwzględnić? Bardzo ważną kwestią jest utylizacja odpadów budowlanych i starego wyposażenia w postaci mebli. Ani jednych, ani drugich nie możesz po prostu wyrzucić na śmietnik - nie jest to zgodne z prawem. Co możesz zrobić w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem może być lamusownia w Krakowie.

Lamusownia Kraków utylizacja

Osoby, które nigdy dotychczas nie przeprowadzały remontu mają niewielkie pojęcie o tym, jakie wymagania stawiane są w zakresie utylizacji odpadów budowlanych. Wyrzucenie ich na śmietnik grozi wysoką karą. Na szczęście istnieją punkty odbioru, dzięki którym można się ich pozbyć. Są to lamusownie w Krakowie. Te zazwyczaj działają od poniedziałku do soboty, dlatego, nawet jeżeli dużo pracujesz - dopasujesz swój czas tak, aby pozbyć się odpadków.

Lamusownia Kraków jakie odpadki?

Podstawowymi elementami, jakie można oddawać do lamusowni są przede wszystkim stare meble, które już nie będą służyły właścicielom. Nie ma w tym przypadku znaczenia, w jakim są one stanie. Do takiego punktu możesz oddać zepsute czy bardzo zużyte wyposażenie. Jednak to nie wszystko. Mało osób ma świadomość, że w takich oddziałach odbierane są także różnego rodzaju odpadki budowlane. Wśród najczęściej oddawanych przez klientów elementów znajdują się przede wszystkim:
podłogi panelowe czy boazerie,
drewno - niezależnie od rodzaju, czy jego wykończenia,
części meblowe,
stare tapety.

Co więcej, lamusownia bez problemu przyjmie od Ciebie również folie malarskie, opakowania po farbach, klejach, zaprawach i innych preparatach wykorzystywanych podczas remontu.

Lamusownia Kraków a gruz

Wiele osób uważa, że przy niewielkim remoncie gruz budowlany można wyrzucić podobnie jak inne odpady do kosza na śmieci. Tymczasem nie chodzi o ich ilość, ale o sam charakter. Podstawą są w tym przypadku specjalne worki, w jakie pakuje się odpady rozbiórkowe. Jeżeli natomiast interesuje Cię większy remont i przewidujesz sporo gruzu, to często koniecznością często bywa kontener. Alternatywą dla przedstawionych rozwiązań może być jednak lamusownia w Krakowie. Dotyczy to zarówno skuwanego tynku, glazury, jak i ceramiki budowlanej.

Lamusownia Kraków elektro sprzęt

W trakcie remontu zepsuła Ci się wiertarka? A może od dłuższego czasu coś działo się z Twoją lodówką czy pralką i ostatecznie okazało się, że sprzęt nadaje się do wyrzucenia? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku nie możesz takiego wyposażenia wyrzucić na śmietnik. Za takie działanie możesz otrzymać mandat karny w wysokości nawet 500 złotych. Co więc powinieneś zrobić? Możesz pozbyć się ich legalnie, oddając do miejsca, jakim jest lamusownia w Krakowie. Takie oddziały przyjmują wszelkie urządzenia elektryczne i elektroniczne - nawet zużyte telefony czy laptopy.

Co więcej, możesz także zrobić porządek ze starymi, przepalonymi żarówkami czy bateriami. W takich punktach pozbędziesz się ich niezależnie od tego, jaką ilość zgromadziłeś.

Lamusownia Kraków dla kogo

Utylizacja lamusownia Kraków to miejsce, które działa przede wszystkim z myślą o osobach prywatnych, które chcą legalnie pozbyć się zalegających im śmieci i odpadków. W tym przypadku usługi świadczone przez placówkę są bezpłatne, co jest dodatkowo zachęcające.

Okazuje się, jednak, że lamusownia pomaga także przedsiębiorcom, którzy prowadzą firmę na terenie gminy. Wówczas usługi przedstawiają się jednak nieco inaczej. Właściciele firm przy utylizacji sprzętu, mebli czy odpadków budowlanych są zobowiązani do poniesienia opłaty z tego tytułu.

Lamusownia Kraków jak oddać

Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielnie zawiezienie odpadków budowlanych do punktu odbioru. Jest to zwykle możliwe, jeżeli chce się pozbyć niewielkich elementów np. sprzętów elektrycznych czy tekstyliów. Jednak co zrobić, kiedy masz do wyrzucenia stare meble, wannę, lodówkę lub sporo gruzu? Niektóre placówki oferują darmowy odbiór. Jest to jednak rzadkość. Możesz natomiast wynająć firmę, która się tym zajmie. Często tego typu usługę oferują przedsiębiorstwa przeprowadzkowe. Te dysponują przystosowanymi do tego celu pojazdami. Co więcej, zajmą się załadowaniem odpadów w Twoim domu i wyładowaniem w lamusowni, dzięki czemu nie będziesz musiał trudzić się tym samodzielnie.

Lamusownia Kraków wielkie gabaryty

Niektóre osoby uważają, że lepszym rozwiązaniem od lamusowni jest skorzystanie z odbioru śmieci wielkogabarytowych. Jednak czy tak jest faktycznie? Często remont nie pokrywa się z terminami ustalonymi przez gminę. Ciężko natomiast ruszyć dalej z remontem, kiedy w domu czy mieszkaniu znajduje się stare wyposażenie.

Należy także pamiętać, że w przypadku wywozu śmieci wielkogabarytowych przez firmy oddelegowane przez gminę, nie można pozwolić sobie na usunięcie wszystkich odpadów budowlanych. O ile jest to stosunkowo dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o meble, to jednak nie sprawdzi się w przypadku gruzu. Ostatecznie więc zostaniesz z problemem, z którym trzeba będzie sobie jakość poradzić.

Gdzie Lamusownia Kraków

Placówki, jakimi są lamusownie z roku na rok stają się coraz popularniejsze i otwierają się w różnych polskich miastach. Ich działalność docenia się ze względu na rosnącą świadomość w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dzięki takim punktom można zauważyć, że w ostatnich latach zmniejszyła się ilość tak zwanych „dzikich wysypisk".

Lamusownia w Krakowie to dość popularny punkt na mapie miasta, gdzie trafi każdy. Chcesz wiedzieć, gdzie w innych miastach znajdują się takie placówki? Wystarczy, że wyszukasz je w sieci. Na stronie internetowej takiego oddziału będziesz mógł sprawdzić także najważniejsze informacje na temat tego, jakie odpadki budowlane są w nim przyjmowane i jak wygląda cały proces ich utylizacji.

Lamusownia Kraków godziny otwarcia

od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00
w soboty w godz. 7:30 - 18:00