Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Transport mebli Kraków

Planujesz przeprowadzkę do nowego mieszkania lub domu? Masz sporo mebli i obawiasz się, że nie poradzisz sobie z ich przewiezieniem samodzielnie? Tak naprawdę nie musisz niczym się przejmować Obecnie na rynku działa sporo firm oferujących transport mebli. Kraków jest jednym z tych miast, gdzie masz szerokie możliwości wyboru przewoźnika z najlepszą ofertą. Zanim jednak zdecydujesz się na pomoc, sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat samej przeprowadzki i jak warto przygotować do tego swoje meble.

Transport mebli Kraków - przygotowania

Podstawową kwestią w przypadku planowania przeprowadzki i przewożenia mebli jest uporządkowanie wszystkich rzeczy, którymi dysponujesz. Podczas takich generalnych porządków może okazać się, że część mebli nie pasuje do nowego mieszkania i warto je sprzedać, inne z kolei są bezużyteczne lub zepsute i nadają się jedynie do wyrzucenia. W ten sposób ograniczysz ilość przedmiotów do przewiezienia i zapłacisz mniej za transport mebli.

Transport mebli Kraków - pomoc

Pomoc firmy transportowej będzie pomocna w każdym przypadku, kiedy do przewiezienia jest sporo wielkogabarytowych mebli. Jedyne, co musisz wówczas zrobić to wyselekcjonować to wyposażenie, które ze sobą zabierasz i zabezpieczyć meble. Specjaliści przyjadą na miejsce, sprawnie wszystko załadują i wyładują w nowej lokalizacji. Coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się przeprowadzkami i transportem oferuje także opcję demontażu i montażu mebli. Dzięki temu Twoje zaangażowanie będzie minimalne.

Transport mebli Kraków – wybór firmy

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę oferującą transport mebli? Kraków jest stosunkowo dużym miastem, dlatego na lokalnym rynku działa wielu przewoźników. Przede wszystkim sprawdź, co dokładnie oferuje przedsiębiorstwo. Nie każde ma dostatecznie duży samochód, aby przewozić wielkogabarytowe meble. Ponadto zwracaj także uwagę na opinie klientów, którzy mieli już okazję korzystać z usług firmy. Wówczas możesz mieć pewność, że powierzone zadanie zostanie wykonane umiejętnie, a Twoje rzeczy będą bezpieczne.

Dla niektórych osób wyznacznikiem może być ponadto cena usługi. Zwróć uwagę, na jakiej zasadzie rozlicza się firma i ustal jasne zasady, według których będziesz z nią współpracował. Może zdarzyć się, że cena w przypadku jednego z przedsiębiorstw będzie wyższa, natomiast będzie ono oferowało dodatkowo wszelkie folie zabezpieczające, taśmy, czy nawet wspomniany już montaż i demontaż wyposażenia. Wówczas może okazać się, że jest to znacznie atrakcyjniejsza opcja, z której warto skorzystać.

Transport mebli Kraków - zabezpieczenie

Jedną z najważniejszych kwestii podczas transportu mebli jest przede wszystkim ich właściwe zabezpieczenie. Wykręć wszystkie uchwyty - mogłyby one uszkodzić fronty meblowe. Ponadto zabezpiecz wszystkie szuflady. Możesz przykleić je za pomocą taśmy lub wysunąć i transportować osobno. Bardzo ważne będziesz także oklejenie wszystkich rantów, które mogłyby zostać uszkodzone podczas ich przenoszenia. Możesz w tym celu użyć folii bąbelkowej lub kartonów i taśmy.

Transport mebli Kraków - terminy

Jedną z najważniejszych kwestii, o której musisz pamiętać jest dokładne ustalenie terminu, jeżeli chodzi o transport mebli. Kraków jest dużym miastem, w którym działa wiele firm. Jednak równie dużo osób chętnie korzysta z ich usług. Jeżeli zostawisz wszystko na ostatnią chwilę, może okazać się, że nie znajdziesz żadnego przewoźnika, który będzie mógł przetransportować rzeczy, co pokrzyżuje Twoje plany.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować tego typu usługę? Zazwyczaj wystarczające są 2-3 tygodnie wcześniej. Pamiętaj jednak również o tym, aby nie planować zwolnienia zajmowanego lokalu na ostatni możliwy dzień. Uwzględnij wszelkie możliwości. Weź pod uwagę, że po drodze mogą przydarzyć się różne sytuacje losowe - zarówno Tobie, jak i specjalistom od transportu mebli Zostaw sobie kilka awaryjnych dni, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będziesz musiał niepotrzebnie się stresować.

Transport mebli Kraków dla firm

Chociaż z usług przedsiębiorstw transportowych korzystają w dużej mierze klienci indywidualni, to zdarza się, że trafiają się także firmy, które zmieniają lokalizację swojej siedziby.

Zazwyczaj w takim przypadku liczy się szybkie i sprawne działanie, które nie generuje zbyt dużych przerw w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa Najlepiej, jeżeli przeprowadzka zamyka się w trakcie jednego dnia. Wielu klientów decyduje się na transport mebli w piątek. Wówczas przez weekend można wszystko uporządkować i przestój w działaniu firmy jest praktycznie niezauważalny dla jej klientów.

Korzystając z przedstawionych wskazówek, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na transport mebli w Krakowie, czy innym mieście - zawsze będziesz odpowiednio przygotowany do tego zadania.  Wybierzesz także firmę, która wykona dla Ciebie usługę szybko, sprawnie i profesjonalnie.