Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Przeprowadzki Podgórze kraków

przeprowadzki podgórze krakówHistoria dzielnicy Podgórze wiąże się z jej specyficzną lokalizacją. Niegdyś było to indywidualne miasto Podgórze, które zostało włączone do Krakowa wraz z jego rozwojem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim specyficzna zabudowa architektoniczna tego obszaru. Nie brakuje tu historycznych inspiracji i wielu zabytków. Dzielnica słynie przede wszystkim z Rynku Podgórskiego z pięknym Kościołem, kładki Bernadki, w okolicy której znajduje się wiele restauracji na wodzie oraz ulicy Kalwaryjskiej. Bliska lokalizacja Wisły sprawia, że dojście do centrum zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. W tym rejonie znajduje się także bardzo dużo hoteli. Jest to jedna z dzielnic najchętniej wybieranych przez turystów.

Wśród obiektów, w których znajdują się lokale mieszkalne dominują przede wszystkim kamienice i starsze bloki. Ze względu na wartość historyczną terenu bardzo trudno tu o nowe inwestycje deweloperskie. Najczęściej, więc jeżeli ktoś przeprowadza się do tej dzielnicy - znajduje mieszkanie z rynku wtórnego.

Statystyki miejskie jednoznacznie wskazówki, że jeżeli chodzi o dzielnicę Podgórze to liczba przeprowadzek w ostatnich latach utrzymuje się na niezmiennym poziomie. Zauważalne są niewielkie tendencje do wzrostu. Spore różnice pojawiają się natomiast w liczbie mieszkańców. Ta na przestrzeni ostatnich lat wzrosła prawie o trzy tysiące. Można więc wywnioskować, że Podgórze jest dzielnicą, którą coraz częściej wybierają rodziny kilkuosobowe.

Przeprowadzki w dzielnicy nie należą niestety do najłatwiejszych. Stosunkowo duże natężenie samochodów sprawia, że planowanie przeprowadzki lepiej odłożyć na weekend lub godziny wieczorne. Wówczas znacznie łatwiej wjechać tam większym samochodem.

Zachęcamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące przeprowadzki i przedstawimy Ci wstępną ofertę w tym zakresie.