Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Przeprowadzki Nowa Huta kraków

przeprowadzki nowa huta krakówNowa Huta to najmłodsza, a jednocześnie największa dzielnica Krakowa. Tym, co ją wyróżnia jest przede wszystkim fakt, że miała ona być osobnym miastem. Niestety te plany się nie sprawdziła i Nowa Huta stała się jedną z dzielnic Krakowa. Od miasta wyróżnia ją jednak specyficzna zabudowa. Jest tutaj bardzo dużo charakterystycznych, niskich, ale równocześnie majestatycznie prezentujących się budynków. Dzielnica znana jest z kombinatu oraz architektury PRL. Organizuje się tutaj nawet specjalne przewozy turystyczne - mają one na celu prezentację tego wyjątkowego miejsca.

 

Nowa Huta jest dzielnicą bardzo dobrze skomunikowaną. Jej mieszkańcy doskonale radzą sobie bez samochodów, ponieważ wszędzie mogą dojechać autobusami lub tramwajami - omijając tym samym korki. Problemem są miejsca parkingowe. Samochodów jest tak duże, że jeżeli w domu znajdują się dwa pojazdy to bardzo często jeden z nich nie znajduje miejsca na osiedlu. Problem ten dotyczy przede wszystkim okolicy Placu Centralnego - będącego głównym punktem Nowej Huty.

 

Nie należy zapominać o terenach zielonych Nowej Huty, których jest naprawdę sporo. Są to przede wszystkim różne parki, ale także Łąki Nowohuckie - te cieszą się ogromną popularnością szczególnie latem. Można tam spotkać wiele osób, które trenują sporty na świeżym powietrzu.

Jeżeli chodzi o ludność Nowej Huty - statystyki podają, że od 2004 roku liczba mieszkańców spadła o siedem tysięcy. W ostatnich latach te tendencje jednak się zmieniają. Mieszkania w Nowej Hucie wykupuje wiele młodych rodzin, które generalnie je remontują i doceniają klimat tego miejsca. Liczba przeprowadzek jest więc dosyć wysoka. Wpływa na to również fakt, że Nowa Huta jest popularna również wśród studentów szukających mieszkań na wynajem. Ci natomiast co roku się zmieniają.

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzką zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu. Chętnie przedstawimy wycenę przeprowadzki oraz jej plan.