Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Utylizacja mebli Kraków

Utylizacja mebli Kraków stare meble

Nowa aranżacja wnętrza i związany z tym zakup sprzętów, w tym mebli, to zawsze duża ekscytacja. Nie mniej jednak pozostałością po remoncie są między innymi stare meble, których w jakiś sposób trzeba się pozbyć. Te zazwyczaj nie są nikomu potrzebne i mogą być sporym problemem właścicieli. Sprawdź, jak wygląda utylizacja mebli w Krakowie.

Utylizacja mebli Kraków meble na śmietnik?

Niemal każdy, kto chce się pozbyć starych i niepotrzebnych przedmiotów myśli o wyrzuceniu ich do śmietnika lub większego kontenera. Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie, jednak nie w przypadku mebli. Te zalicza się do odpadów wielkogabarytowych. Dotyczy to np.:

  • tapczanów,
  • szaf,
  • komód,
  • stołów,
  • krzeseł.

Wyrzucając je do standardowego śmietnika należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Pozostawione przy śmietniku stare meble nie zostaną również zabrane przez pracowników zajmujących się wywozem odpadów, a dodatkowo mogą oni poinformować o zaistniałej sytuacji miasto, które zawiadomi odpowiednie organy. W przypadku pozostawienia starych mebli przy koszu na śmieci należy więc liczyć się z nałożeniem mandatu nawet w wysokości 500 złotych.

Utylizacja mebli Kraków nie rób tego!

Najgorszym możliwym rozwiązaniem w momencie chęci pozbycia się niechcianych starych mebli jest podjęcie decyzji o ich spaleniu, na co wciąż wpada wiele osób. Tego typu działanie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, co może skończyć się poważną karą za to wykroczenie. Dodatkowo jest to także działanie wyjątkowo niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Do wykończenia elementów wyposażenia domu wykorzystuje się szereg substancji zabezpieczających w postaci różnego rodzaju farb, lakierów oraz olejów. Podczas spalania do atmosfery mogłyby dostawać się niebezpieczne i szkodliwe substancje. Taki proces nie jest bezpieczny również dla osoby podejmującej tak radykalne działanie. Zaciągniecie się dymem ze spalania mebli jest wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia.

Bardzo często osoby chcące pozbyć się starych mebli decydują się także na ich samodzielne wywiezienie na nielegalne śmietniska lub, co gorsza na porzucenie ich przy drogach czy w lasach. Rozkład starych mebli zajmuje dziesiątki lat, dodatkowo nie należy zapominać o szkodliwych dla środowiska elementach. Również w takich sytuacjach przewidziana jest kara, która ma zniechęcić ludzi do podobnego postępowania w momencie, kiedy mają wiele innych możliwości.

Utylizacja mebli Kraków profesjonalne firmy?

Warto zaznaczyć, że nie istnieje jeden uniwersalny sposób na radzenie sobie ze starymi meblami, które wymienia się przy remoncie. Biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny, najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie ich żywotności – odmalowanie, naprawienie i dalsze korzystanie z nich w nowej wersji. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Bardzo często stare wyposażenie nie pasuje także do nowoczesnego stylu. Co w takiej sytuacji? Warto postawić na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Przedsiębiorstwa oferujące usługę utylizacji mebli w Krakowie bardzo często zajmują się całym procesem od początku do końca. Co to oznacza dla osoby, która się na nią decyduje? Ekipa zjawia się w domu czy mieszkaniu i na życzenie może zdemontować meble i wynieść je z lokalu. Taka opcja bywa nieco droższa niż standardowy odbiór mebli, jednak wówczas nie trzeba się niczym przejmować.

Meble mogą być usunięte zarówno z pomieszczeń domowych, garażu, jak i piwnicy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego oczekuje klient. Zakres utylizacji mebli ustalany jest praktycznie w każdym przypadku indywidualnie, dlatego może się nieco różnić.

Utylizacja mebli Kraków zleć to nam

Utylizacja mebli w Krakowie dostępna jest dla mieszkańców bloków i domów, którzy mogą skorzystać z akcji organizowanej przez miasto – dotyczy ona odbioru odpadów wielkogabarytowych. Odbywa się on jednak wyłącznie w określonych dniach. Jeżeli remont mieszkania i wymiana mebli nie pokrywa się z harmonogramem odbioru śmieci wielkogabarytowych, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.