Taxi bagażowe
Kraków
Zadzwoń do nas!
517-555-232
Zawsze
na czas!
Zabezpieczony
transport
Gwarancja
ceny
Krótkie
terminy

Przewóz mebli Kraków

Przewóz mebli Kraków prosto, szybko i bezpiecznie

Przewożenie mebli to jedno z trudniejszych zadań podczas przeprowadzki. Należy zwrócić uwagę na szereg dobrych elementów, gdyż bardzo często podczas transportu dochodzi do uszkodzeń. Sytuacje takie zdarzają się szczególnie wtedy, kiedy nie zabezpieczy się wyposażenia we właściwy sposób. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firmy zajmujące się przewozem mebli w Krakowie dbają o wszystko i  zabezpieczają ładunek tak, aby meble trafiły w nowe miejsce w nieskazitelnym stanie.

Przewóz mebli Kraków zabezpieczenie

Decydując się na przewóz mebli w Krakowie, w pierwszej kolejności należy odpowiednio zabezpieczyć wyposażenie. W tym celu koniecznością jest przede wszystkim opróżnienie szafy, półek czy komody z prywatnych rzeczy. Dzięki temu będą one lżejsze i znacznie łatwiejsze do przeniesienia. W przypadku większych mebli warto także sprawdzić, czy istnieje możliwość ich rozkręcenia. To nie tylko przykłada się na wygodę, ale może być kluczowe, aby zmieścić się w drzwiach od mieszkania lub na klatce schodowej.

Podczas przewozu mebli w Krakowie niezbędna będzie folia stretchowa, która utrzyma wszystkie ruchome elementy na swoim miejscu i zablokuje je przed przesuwaniem się. W celu zabezpieczenia rogów oraz krawędzi mebli można wykorzystać takie materiały jak tektura, folia bąbelkowa lub koce. Ochronione w ten sposób wyposażenie następnie owija się strechem, który utrzyma wszystko na swoim miejscu, a dodatkowo ochroni ładunek przed zakurzeniem czy zmoknięciem.

Przewóz mebli Kraków jakość

Jeżeli meble zostały zabezpieczone i przygotowane do transportu, pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego przewoźnika. W tym przypadku wszystko zależy tak naprawdę od gabarytów przewożonych elementów. Jeżeli są one niewielkie, bardzo często można je przewieść samodzielnie, wykorzystując w tym celu własny samochód. Takie sytuacje są jednak rzadkością. W momencie kiedy konieczne jest przewiezienie łóżka, szafy czy innych większych mebli  - kluczowa będzie pomoc specjalistów w tej dziedzinie.

Firmy zajmujące się transportem mebli w Krakowie przede wszystkim dysponują odpowiednimi do tego celu samochodami. Bardzo często wyposażone są one w windy ładunkowe, przy użyciu których można z łatwością załadować nawet duże meble bez konieczności ich dźwigania. Dodatkowo profesjonaliści oferują klientom zarówno zniesienie mebli do samochodu, jak i ich wniesienie i rozpakowanie w nowej lokalizacji. Część z nich daje także opcję skorzystania z opcji dodatkowego zabezpieczenia mebli przed transportem, dzięki czemu ich właściciel nie będzie musiał sam się tym zajmować. To doskonała opcja dla tych osób, które w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na tego typu czynności.

Przewóz mebli Kraków ważne

Wybierając firmę do transportu mebli warto uwzględnić kilka istotnych elementów. Przede wszystkim konieczne będzie sprawdzenie opinii od osób, które korzystały już z tego typu usług. Kluczowe będzie również sprawdzenie, jakimi pojazdami dysponuje. Jest to istotne wówczas, kiedy konieczne będzie przewiezienie wielu mebli wielkogabarytowych. Można także sprawdzić, jakie dodatkowe usługi wchodzą w skład oferty – np. czy w ofercie jest również zabezpieczanie mebli do transportu lub firma oferuje akcesoria, za pomocą których można zapakować meble samodzielnie.

Nie bez znaczenia będzie również sama cena. Chociaż nie zawsze najtańsza usługą bywa najlepszą, warto wcześniej upewnić się, jaki będzie koszt transportu mebli, aby nie być zaskoczonym.

Przewóz mebli Kraków terminy

Firmy oferujące przewóz mebli w Krakowie mają stosunkowo duże obłożenie. Dlatego, jeżeli planujesz przeprowadzkę i potrzebujesz przetransportować meble najlepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsze ustalenie terminu. Możesz zarezerwować go z kilkutygodniowym lub nawet miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu zyskasz spokój i nie będziesz musiał odwoływać wszystkiego w ostatnim momencie, gdyby okazało się, że specjaliści są już zajęci.